Areál domova

Domov pro seniory Tovačov se nachází v historickém městě Tovačově, ležícím v úrodné středomoravské rovině Haná nedaleko soutoku řek Moravy a Bečvy, vzdáleném přibližně 12 km od okresního města Přerova.
 
Domov je umístěn nedaleko tovačovského zámku, který je dominantou města a současně známou historickou a kulturní památkou. Areál Domova pro seniory Tovačov tvoří komplex jedno a dvoupatrových budov s půdními vestavbami, sestavených do tvaru písmene "E". Součástí areálu je nádvoří s parkovou úpravou, sloužící k nerušenému odpočinku klientů.

Prohlédněte si náš domov

V letech 1996 - 1998 byla provedena komplexní rekonstrukce domova, směřující ke zvýšení komfortu bydlení a bezbariérovému řešení. Díky tomu je celý Domov plně bezbariérový. V současné době Domov pro seniory Tovačov disponuje 85 pokoji, z toho je 22 jednolůžkových, ostatní jsou dvoulůžkové. Každý pokoj má své vlastní sociální zázemí. Každý klient si může svůj pokoj dovybavit osobními předměty tak, aby se i u nás cítil jako doma.

Stravovací provoz zabezpečuje prostřednictvím vlastní kuchyně vydávání celodenní stravy včetně diet, a to v jídelnách na odděleních či přímo v pokojích klientů. K výdeji stravy se využívá tabletový systém výdeje jídel.

Praní prádla a lůžkovin je prováděno v prostorách domova ve vlastní prádelně. K vybavenosti domova patří tělocvična, kadeřnictví, pedikúra, kantýna, společenské místnosti a vlastní kaple.
top